asdasd

Seo bir sitenin üst sıralara çıkması için yapılan işlemdir. Arama motorları siteye sizin bakış açınızdan bakmaz. Sizin koyduğunuz bir görsel arama motorlarının ilgisini çekmez. Sadece sitenin kod yapısı ile ilgilenir. Bu sebeple görüntü size ne kadar hoş gelirse gelsin aslında sadece sizi mutlu etmektedir. Peki arama motorlarının ilgisini çeken bir site nasıl yapılır ? Bu sorumuzun cevabını en doğru şekilde size yöneltmeye çalışacağız.

1-) Site Kod Yapısı

web site code ile ilgili görsel sonucu

Arama motorlarının sitenizi incelerken bakacağı ilk yer burasıdır hali ile bu işlem çok iyi yapılmalıdır. Arama motorları siteye sizin bakış açınızdan bakmaz. Sizin koyduğunuz bir görsel arama motorlarının ilgisini çekmez. Sadece sitenin kod yapısı ile ilgilenir demiştik. Bu yüzden siz Seo işlemini yaparken kendi gözünüze göre değil de arama motorlarının gözünden bakarak işlem yapmanız gerekmektedir. Eklediğiniz içerik ve kod yapısı birbirine yakın olması lazım örneğin bir sitede çok içerik az kod var ise yada az içerik çok kod varsa arama motorlarının hoşuna gitmez. %70 içerik %30 kod size önerimizdir.

2-) Site Hızı

Arama motorları sitenizi index işleminden geçirirken ikinci işlem olarak sitenizin hızına bakar. Eğer siteniz 5 saniyeden geç açılıyorsa kesinlikle bunu gözden geçirmelisiniz. Şayet arama motorları geç açılan siteleri kullanıcılarını kaybetmemek için arka planda tutar. Site açılış hızınızı ne kadar azaltırsanız o kadar öne geçeceksiniz demektir. Kod yapısı ile birlikte ortalama 3 saniye ideal bir süredir. Daha geç açılıyor ise düzenleme yoluna başvurabilirsiniz.

3-) Site İçeriği

Sitenize eklediğiniz içerikler her zaman arama motorlarının ilgisini çeker bu yüzden sitenize eklediğiniz içerikleri Seo işleminden geçirmeyi düşünebilirsiniz. Eğer sitenizde WordPress kullanıyorsanız size önerimiz Yoast Seo ve All In One Seo Pack eklentilerinden birini kullanmanız. Kısa bir araştırmadan sonra Seo eklentilerinin kullanımını öğrenebilirsiniz.

  • Makalelerinizde H etiketlerini en fazla 4 defa kullanmanız kaliteli bir içeriğin resmi olacaktır.
  • Eklediğiniz içerikte görsel olmasına dikkat edin.
  • İçeriğinizin ilgi çekici ve kafa bulandırmaması çok önemlidir. Ne kadar çok ziyaretçiyi sitenizde uzun süre tutarsanız siteniz istatistikler ile o kadar ön plana çıkar.
  • Makaleleriniz akıcı olmalı. Yazınızı okuyan insanlar kendini yazılarınızın içerisinde kaybetmeli.
  • Konu ile alakasız yazılar, görseller ve yanlış bilgi veren içerikler yayınlamayın.
  • Günde 10 adet makale ekleyip 3-5 gün yeni yazı eklemeyecekseniz, makalelerinizi parça parça ayırın her gün az da olsa içerik paylaşımı yapmaya özen gösterin.

4-) Site İçerisindeki Kalıcı Bağlantılar

url ile ilgili görsel sonucu

Her ne kadar dikkat edilmeyen bir konu olsa da sizin altın oyuncağınız diyebiliriz. Bu oyuncağa ne kadar özenle bakarsanız verimini o kadar iyi alırsınız. Sitenizin kalıcı bağlantılarını değiştirmediyseniz arama motorlarından gelen ziyaretçileri unutun diyebiliriz. Çünkü siz kalıcı bağlantıları www.sanalzihin.com/2017/04/07/yazi-ismi/ şeklinde kullanıyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir. Size bu konuda söylenen lafları ifşalıyoruz. Sizin işinize yarayacak olan bağlantı linki www.sanalzihin.com/%postname%/.html şeklindedir. Burada dikkat etmemiz yer ise .html kısmıdır. Arama motorları yazınızın bağlantısını .html şeklinde görürse onu yazı olarak değilde sayfa olarak görür. Bu da sizin yazınızı arama motorlarında üst sıraya çıkartır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin