Strong holt nasıl bir oyundur :

Strongholt Firefly studios ve Gathering of Developers tarafından 2001 yılında piyasaya sürülmüştür. Strong holt bir strateji oyun olup bir çok kişi trafından olumlu yanıtlar almıştır. Oyun orta çağ zamanında 12.yy civarında geçmektedir. Bu oyunda kalenizi oluşturum farklı zaferler elde edebilirsiniz. Oyunun içerisinde ekonomimizi geliştirebilmemiz için petroller,taş ve demir madenleri ve bir çok özellik sunmaktadır. Sade ekonomiyle bitmemektedir bunun yanında Halkın mutluluğu için yoğun bir çaba sarfetmeniz lazım. Heykeller,yeşiller,kliseler ve yemek ihtiyaçlarını karşılamanız gerekmektedir. Eğer bunlar sağlam oturduysa kalenizin duvarlarnı güçlendirip savunmanızı ve ordu oluşturup gücünüze güç katabilirsiniz. Oyunun içerisinde bizleri hayvanlarda karşılamaktadır. Geyik,martı,aslan v.b hayvanlar ile oyun renklendirilmiştir. Oyunun içeresin de işkence yöntemleri de yer almaktadır. Bu yöntemlerle düşmalarınızı sinirlendire bilirsiniz.

Strongholtta tek kişilik bölüme girdiğimizde bizlerin karşısına 2 seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerin ilki oyunun kendi verdiği 2 bölümden oluşan bir kısımdır.
İkinci bölüm ise bizlen özgürce farklı haritalar seçip oynamıza yardımcı eder. Bu bölümde kendize para verebilir ve ittifakınızı oluşturabilirsiniz.

Strongholt bizlere tek kişilik bölümle beraber çok kişilik seçeneği de sunmaktadır. Bu bölümde ise farklı oyuncularla beraber savaşa bilir veya ittifak oluştura bilirsiniz.
Oyunun bize sunduğu bir diğer özellik ise kendi mapınızı oluştura bilirsiniz. Bu seçenekte bizlere her imkanı tanımaktadır. İsterseniz okyanuslar, akarsular , dağlar , madenler gibi bir çok özelliği size sunmakta ve dilediğniz gibi yapabilirsiniz. Yaptığınız map eğer hoşunuza gittiyse krallıkların yerlerini ayarlayıp, kaydedebilir ve tek kişilik bölümde dilediğniz gibi oynaya bilirsiniz. Eğer oyunu çok bilmiyor iseniz burada farklı kaleler ve planlar tasarlayıp kendi kendinizle oynaya bilirsiniz.

Strongholt bu uzun zamanda ilgi gördüğü için beklenen 2. Serini çıkarmıştır.
Strongholt 2 için : TIKLAYINIZ
Strongholt 1 indirmek için : TIKLAYINIZ
Oyunun hilesi için : TIKLAYINIZ

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM

İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10 (güncel Service Packs)

İşlemci: Intel Pentium 4 1.6Ghz veya dengi

Bellek: 512 MB RAM

Ekran Kartı: 64MB DirectX 8.1 uyumlu

DirectX: Sürüm 8.1

Depolama: 850 MB kullanılabilir alan

Ses Kartı: DirectX 8.1 uyumlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin